Máme 25 let zkušeností
Hviezdoslavova 41
627 00 Brno-Slatina

776 195 303
info@manek.cz
Přerovská 68
779 00 Olomouc

585 316 220
info@manek.cz
cs en fr de ru
Zobrazit menu
Zobrazit sortiment
Odborné články

Jak vybrat vibrační desku, pěch nebo válec?

Vibrační desky slouží ke zvýšení únosnosti podloží, zamezují sesedání půdy, omezují propustnost vody, brání poškození mrazem a celkově zvyšují stabilitu podloží. Jak ale vybrat vhodný typ?

Hydraulická závěsná kladiva. Kdy a jaké použít?

Hydraulická závěsná kladiva lze pořídit ve třech základních řadách – lehká (small breakers, SB), střední (middle breakers, MB) a těžká (heavy breakers, HB). V tomto článku poradíme, které z nich se hodí pro jaké účely a čím byste se při výběru měli řídit.

Jak vybrat ponorný vibrátor?

Jak vybrat ponorný vibrátor vhodný pro vaše potřeby? Poradíme vám v tomto článku.

Jak vybrat kalové čerpadlo?

K odčerpání silně znečištěné vody, fekálií či splašků z jímek, septiků, výkopů nebo zatopeného sklepa budete potřebovat kalové čerpadlo. Jak ho správně vybrat?

Jak vybrat diamantový kotouč?

Řezání tvrdých stavebních materiálů jako jsou asfalt, beton nebo obklady a dlažby vyžaduje použití diamantového kotouče. Jak ale vybrat takový, který vám dlouho vydrží a bude podávat optimální řezné výkony?

Diamantové kotouče: jak prodloužit jejich životnost?

Výběr kotouče, respektování řezaného materiálu i dodržování správných zásad řezání – to všechno má zásadní vliv na to, jak dlouho vám diamantový kotouč vydrží. Co dělat, abyste jeho životnost prodloužili na maximum?

Jak vybrat obkladačskou pilu?

Řezání obkladů, dlaždic, keramiky nebo skla vyžaduje naprosto přesné a hladké řezy bez vyštípaných okrajů. Podívejte se, jak správně vybrat obkladačskou pilu.

Jak vybrat stolovou pilu?

Stolové kotoučové pily využijete v případech, kdy potřebujete provádět rovné a čisté řezy. Vzájemně se od sebe liší maximálním průměrem kotouče, hloubkou řezu, počtem otáček nebo doplňkovými funkcemi. Jak se na trhu stolových pil zorientovat a vybrat tu pravou?

Pásová vs. bloková pila Clipper. Která je lepší?

Když společnost NORTON Clipper představila svoji první pásovou pilu CB 511 určenou k řezání cihelných, pórobetonových a betonových zdících bloků, vyvstala mezi stavebníky logická otázka: bude pro mě výhodnější pořídit si pásovou nebo spíše blokovou pilu?

Jak vybrat řezač spár?

Řezač spár je účinný nástroj pro řezání asfaltových a betonových povrchů. Při jeho pořizování je nutné brát v potaz výkon motoru a vybrat ten správný kotouč, aby se s ním pohodlně a bezpečně řezalo, minimalizovala se prašnost a stroj co nejdéle vydržel funkční, bez nepříjemných poruch. Na co vše je nutné se při koupi soustředit?

Zemní protlačovací rakety: jak vybrat a kdy je používat?

Využívání zemních protlačovacích raket je vzhledem k ceně tou nejběžnější bezvýkopovou technologií pro instalaci potrubí či kabeláže. Jaké jsou však limity této technologie – a v jakých případech byste ji měli využívat?

Jak vybrat elektrocentrálu?

Elektrocentrálu vybírejte hlavně podle provozního výkonu a způsobu regulace napětí – tyto dva údaje jsou zásadní a určují, jaké spotřebiče pomocí elektrocentrály můžete napájet. Dívejte se také na to, zda je elektrocentrála jednofázová nebo třífázová.

Jak vybrat automatický záložní zdroj – ATS?

Nemocnice, datová centra, výtahové systémy, velké firmy nebo také domácnosti jsou doslova závislé na elektrické energii. Ve chvíli, kdy dojde k jejímu nečekanému výpadku, budete potřebovat záložní zdroj. Jak postupovat při jeho výběru?

Motor do elektrocentrály: na co se soustředit?

Správný výběr vhodné elektrocentrály je potřeba dobře promyslet. Nejprve je nutné si uvědomit, na co ji vlastně potřebujeme, spočítat výkon tak, aby stačil na všechny spotřebiče a sledovat mnoho dalších parametrů.

Pravidelná údržba a servis elektrocentrál

Výměna motorového oleje a svíček zapalování, čištění vzduchového filtru nebo seřízení vůle ventilů – provoz elektrocentrál MEDVED vyžaduje pravidelný servis a údržbu. Rozhodně jim věnujte dostatek času, odměnou vám bude delší životnost a připravenost v okamžiku potřeby.

Jak vybrat rozbrušovací pilu?

Rozbrušovací pily jsou robustnější variantou úhlových brusek – mají mnohem větší kotouč, výkon i hmotnost. Jak se mezi nimi zorientovat a vybrat tu správnou pro vaše potřeby?

Jak dobře vybrat jádrovou vrtačku

Při výběru jádrové vrtačky berte v potaz průměr zamýšleného otvoru, materiál, který hodláte vrtat, pohon vrtačky a taky doplňkové funkce, které vám usnadní a zefektivní práci. Těch je u jádrových vrtaček celá řada.

Jak vybrat odvlhčovač vzduchu?

Odvlhčovače vzduchu se liší zejména na základě svého výkonu a provozního rozsahu. Jak vybrat přístroj, který bude ve vašich podmínkách co možná nejúčinnější?

Nejčastější dotazy při výběru a používání odvlhčovačů vzduchu

Odvlhčovače vzduchu pomohou jak v domácnosti, například v sušárnách a vlhkých sklepech, tak také ve stavebnictví, či v průmyslových skladech, kde je potřeba udržovat určitou hladinu vlhkosti.

Jak vybrat průmyslové topidlo?

Nevíte, jak správě vybrat průmyslové topidlo pro vaše potřeby? Nabízíme vám rádce s výběrem topidla. Rádi vám také poradíme. Naftové, plynové, elektrické, infračervené – jaké topidlo pro vás bude nejlepší a kterými parametry se při výběru řídit? Pojďme si to shrnout.

Jak vhodně vybrat výkon topidla MASTER?

Vybíráte topidlo Master a nevíte jaký výkon je pro Vás vyhovující? Níže se dočtete, jak topidlo vybrat, aby odpovídalo Vaší představě o vytápění a reálným parametrům vytápěného objektu.

Průmyslová topidla MASTER: kam se které hodí?

Při výběru průmyslového topidla musíte zvažovat hned několik parametrů – nejdůležitější z nich jsou přitom typ pohonu a celkový výkon. V tomto článku ve zkratce poradíme, jaká topidla byste si do jakého provozu měli pořídit.

Nejčastější dotazy při výběru a používání topidel MASTER

Ať už topidlo MASTER vlastníte nebo se ho teprve chystáte koupit, sepsali jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky našich zákazníků. Narovinu a bez příkras. Tak ať slouží.

Jaké topidlo na koncert, do párty stanu nebo skleníku? Naftové s nepřímým spalováním

Můžete je použít v zemědělství k vytápění stájí, skleníků, skladů nebo k sušení úrody. Hodí se k vytápění párty stanů nebo venkovních pódií na hudebních festivalech. A jsou vhodná také při havarijním vytápění jakéhokoliv prostoru – líhní, skladů se stálou teplotou apod.

Pravidelná údržba a předsezónní servis topidel MASTER

Aby mohla mobilní topidla značky MASTER podávat maximální výkon, byla plně připravena na další sezónu a zároveň vám vydržela co možná nejdelší dobu bez nutnosti oprav, vyžadují pravidelnou údržbu.

Údržba a servis odvlhčovačů MASTER: jak se o ně správně starat?

Kondenzační odvlhčovače jsou poměrně jednoduchá zařízení, která ochlazují vzduch pod rosný bod, odebírají z něj vlhkost a následně jej ohřátý vracejí zpět do místnosti. Jestliže ale chcete, aby vám vydržely sloužit co nejdéle, musíte se o ně pravidelně starat.